מוזיאונים מומלצים בבטומי

המוזיאונים של בטומי הם היעד האידיאלי לחקור את המורשת של העיר וללמוד על ההיסטוריה של גיאורגיה, המלאה באירועים חשובים שעיצבו את ההווה שלה, בהן חקרו תקופות שונות מההיסטוריה של גיאורגיה. בשביל זה אספנו בשבילכם את מיטב המוזיאונים בבטומי, בהם מגוון רחב ועשיר של מיצגים וזרמים שונים באמנות.

המוזיאון הארכיאולוגי של בטומי - Batumi Archeological Museum

ממוקם בלב בטומי, המוזיאון הארכיאולוגי פוקדים תיירים ותושבים כאחד, שכן הצליח ליצור לעצמו תהילה רחבה ומוניטין מצוין בזכות המוצגים הנפלאים שבו.

המוזיאון מציג את חפצי אבן, ברונזה, ברזל, עתיקות, הלניסטית, רומית, ביזנטית ותקופות ימי הביניים המאוחרות, המצויים בעיקר בדרום מערב גאורגיה (קובולטי, גזוראורי, פישבנארי, ציחיסדזירי, בטומיציחה, גוניו- Apsaros, Achariskali Valley וכו') והתגלו כתוצאה מחפירות ארכיאולוגיות שבוצעו במשך יותר מחצי מאה. עוד תראו שם מונומנטים מעניינים של זהב, כסף, ברונזה וברזל השמורים באוספים של המוזיאון.

כתובת: Batumi Archaeological Museum, 77 Chavchavadze St, Batumi, Georgia

המוזיאון האתנוגרפי בורגאלו - Ethnographic Museum Borjgalo

זהו מוזיאון המתמחה בהיסטוריה של תרבות אנושית, פולקלור ואמנות, ואת המוזיאון הזה פוקדים תיירים ומקומיים כאחד מכל העולם. בין המוצגים תמצאו טקסטיל, כלי חרס, מתכות מטופלות, כלי נשק ועוד ועוד. המוזיאון מספק מדריכים מקצועיים שיסבירו לכם על היצירות בפירוט, ויש חצרות פנימיות וחיצוניות נפלאות במוזיאון, תוכלו לקחת את המשפחה והחברים איתכם למוזיאון זה לבלות זמן מהנה ובאותו הזמן ללמוד הרבה דברים.

כתובת: Ethnographic Museum, Batumi-Akhaltsikhe, Batumi, Georgia

מוזיאון אדג'רה לאמנות - Adjara Museum of Art

זהו מוזיאון אמנות נפלא בבטומי, אליו מגיעים חובבי אמנות מכל העולם. ניתן לצפות בציורים היסטוריים ומודרניים של אמנים מקומיים המציגים את המצב התרבותי של העיר ואת השינויים שחלו לאורך זמן.

זהו מוזיאון גדול המשתרע על פני שטח של שתי קומות. המקום מקיים מספר תערוכות זמניות המאפשרות לאמנים מקומיים לפרסם את יצירותיהם, מה שמבטיח שלמבקרי המוזיאונים לא יימאס מהתערוכות הקיימות.

המבנה בו ממוקם המוזיאון מתאפיין ביופיו, שכן הוא בנוי מאבן לבנה טהורה, ומוקף מכל עבר בעמודים וחלונות מעוטרים. אל תפספסו את המוזאון הזה כשתגיעו לבטומי!

כתובת: Adjara Art Museum, 8 Zurab Gorgiladze St, Batumi, Georgia

Museum Of Adjara, Batumi
Museum Of Adjara, Batumi

חלל אמנות עכשווית בטומי - Contemporary Art Space Batumi

זו תערוכה נפלאה עם שתי שלוחות, הראשונה באודסה (אוקראינה), והשניה היא התערוכה הזו בבטומי (גיאורגיה), שתי התערוכות נפתחו במקביל.

זוהי פלטפורמה ללא מטרות רווח שבה אמנים וצלמים יכולים להציג את היצירות שלהם. המקום הזה מקיים תערוכות זמניות לאורך כל השנה כדי שהמבקרים לא ישתעממו מהתערוכות הקיימות.

החלל מתמחה באמנות מודרנית ועכשווית, ובין תערוכותיו תמצאו ציורים, תצלומים, פסלים ועוד. יש גם בית קפה באתר בו תוכלו ליהנות מחטיפים קלים ומשקאות מרעננים לפני או אחרי הסיור שלכם. 

כתובת: Contemporary Art Space, Zviad Gamsakhurdia st, 1/5 Memed Abashidze Ave, Batumi 6000, Georgia

מוזיאון מדינת חריטון אחוולדיאני אדג'רה - Khariton Akhvlediani Adjara State Museum

אחד המוזיאונים הנכבדים בבטומי, כיוון שהוא מכיל חפצים רבים מהמאות שבין המאות השתים עשרה לתשיעית לפני הספירה, ובין הפריטים תמצאו ברונזה, סלי זהב, זורקי דיסקוס, תליוני זהב, עיטורים, פסלי ברונזה דתיים ורבים חלקים אחרים. אמנות עממית, כתבי יד ועוד רבים.

מוזיאון זה מתאים למפגשים של חברים ומשפחות. הוא נגיש בקלות מכיוון שהוא ממוקם במיקום מרכזי בלב העיר, אז אם אתם מתעניינים בהיסטוריה, אל תפספסו את ההזדמנות לבקר במוזיאון הנפלא הזה!

כתובת: 3 Jincharadze Street, Batumi 600, Georgia

המוזיאון הדתי דוד קומחידזה - David Komakhidze Religious Museum

מוזיאון נפלא בבטומי העוסק בהיסטוריה של הנצרות בגיאורגיה ובעולם. את המוזיאון פוקדים תיירים ומקומיים המתעניינים בהיסטוריה הנוצרית.

בין המוצגים תמצאו ציורים, פסלים, תצלומים, דגמים ועוד. בסיורכם במוזיאון זה ילווה אתכם מדריך מיוחד שיסביר את ההיסטוריה של כל יצירה וכיצד היא קשורה להתפתחות הדת הנוצרית באזור.

המוזיאון נגיש בקלות מכיוון שהוא ממוקם במיקום מרכזי בלב העיר. מוזיאון זה מסביר גם על הדת היהודית והאסלאמית, ומציג כמה קטעים מההיסטוריה של שתי הדתות בעיר.

כתובת: Государственный музей, 26 May St, Batumi, Georgia

המוזיאון הטכנולוגי של האחים נובל - Nobel Brothers Technological Museum

מוזיאון זה מסביר ומציג יצירות המציגות את ההישגים הטכניים שהוצגו לבטומי בסוף המאה התשע עשרה ותחילת המאה העשרים. המוזיאון מתמחה בהצגת פיתוחים בתחומי הצילום, חיפושי הנפט והדפוס.

זהו מוזיאון מתאים למי שמתעניין בהיסטוריה של גיאורגיה, במיוחד בהיסטוריה של בטומי. התערוכה מתאימה למשפחות וילדים. בין המיצגים תצלומים, דגמי ספינות ומכליות נפט, מצלמות, ציורים, פסלים, מכוניות ועוד.

כתובת: Nobel Brothers Batumi Technological Museum, თამარის დასახლება, Batumi, Georgia

מוזיאון קובולטי - Kobuleti Museum

זהו אחד המוזיאונים הטובים ביותר בבטומי, המוזיאון כולל יצירות ארכיאולוגיות, אתנוגרפיות ואתנולוגיות, כתבי יד מימי הביניים, דוגמאות רבות של צמחים ובעלי חיים עתיקים, תמונות וציורים המבטאים תרבויות בגילאים שונים, מטבעות עתיקים רבים של מדינות שונות.

כמו כן זהו מוזיאון הומניטרי, שכן הוא מאפשר לפליטים להיכנס ללא תשלום. את המוזיאון תזהו מיד עם הגעתכם לאזור, שכן הוא בולט בגג האדום שלו. אם אתם מתעניינים בהיסטוריה ובאבולוציה של בני אדם ובעלי חיים, הזדמנות מעולה לבקר במוזיאון הנפלא הזה!

כתובת: Kobuleti Museum, დავით აღმაშენებლის ქუჩა 100;, Kobuleti, Georgia

Adjara Art Museum
Adjara Art Museum

נהייתם רעבים מכל הסיבובים?

אז אם אתם רעבים ובא לכם נשנוש, לכו ל-Gosti | Gastrobar

הם מגישים טאפאס מדהימים וכופתאות לצד קוקטיילים טובים, ומגוון גדול של משקאות אחרים!

הבעלים הוא אדם נעים מאוד, שיספר לכם סיפורים מדהימים על המקום בו הם נמצאים ועל העיר.

כתובתAkhmed Melashvili 16/5, ბათუმი, საქართველო

Batumi

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בגאורגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על גיאורגיה!